Vastne Emajõe lodi sai nimeks "Jõmmu"


29. aprillil toimunud pidulik veeskamisüritusel leidis aset ka nädalaid toimunud lodja nimevalimiskonkursi finaaletendus - lodi sai rahva, asjaosaliste, linnaisade ja toetajate otsusel nimeks 'Jõmmu'. Emajõe Lodjaseltsi  koduleht  kirjutab selle kohta järgmist.


'Nime olid valimas kokku 16 asjameest ja -naist ning juhtus, et lõpuks jagunesid hääled võrdselt Jõmmu ja Katariina Jee vahel. Kes juhtumisi ei tea, siis Katariina Jee esineb Gailiti teostes rikka Peipsiäärse emandana, kel on hulk lotje. Sellises patiseisus otsustasime helistada Lodjaseltsi auliikmele Jaan Krossile, kes andis oma hääle Jõmmule ja sellega oli nimi otsustatud.


/..../

Jõelt saabus lootsik valges kleidis väikse Liisiga, sooviveetünn võeti pardale ja sõuti lodja külje alla. „Jõmmu“ naelutati parda külge ja Liisi pritsis lotja sooviveega. Ilusaid reise ja tuult purjedesse, kallis Jõmmu. Savikruus anti Emajõele. Ristiisa Heiki Vaher Tallinnast, kes paistab kirjade põhjal suur lodjasõber olevat ja nagu hiljem selgus, ka lodjakojas hommikuni tantsu vihtus, saab oma ristilapsega varsti jalutama minna ehk siis ühe lõbusa sõidu teha.
'


Allikas: www.lodi.ee

« Tagasi